Mała książka- wielki CZYTELNIK ! #wielkiczlowiekwbibliotece

• piątek, 17 listopada 2023

To już kolejna edycja projektu „Mała książka – wielki człowiek”. Akcja cieszy się się ogromną popularnością wśród najmłodszych Czytelników naszej biblioteki oraz ich Rodziców.

W akcji mogą wziąć udział wszystkie dzieci w wieku od 3 do 6 lat (roczniki 2017-2020). Podczas pierwszej wizyty w bibliotece otrzymają wyprawkę czytelniczą oraz Kartę Małego Czytelnika.

W akcji mogą wziąć udział również dzieci już zapisane do biblioteki.

W Wyprawce dzieci znajdą książkę dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka, a także Kartę Małego Czytelnika.

Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu naklejek zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

Będzie to wspaniałe wyróżnienie, które dziecko na długo zapamięta.

Dla rodziców została przygotowana broszura informacyjna, przypominająca o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.

Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny!

Aby jeszcze bardziej zachęcić dzieci do czytania, przygotowaliśmy Strefy Małej Książki promujące akcję. Są to miejsca dostosowane do potrzeb dzieci w których mogą czuć się swobodnie i przy okazji miło spędzić czas.

Serdecznie zapraszamy !

#wielkiczlowiekwbibliotece