Styczeń

Ogień i krew

George R. R. Martin

Wiele stuleci przed wydarzeniami opisanymi w pierwszym tomie cyklu, Grze o tron, Targaryenowie - jedyna rodzina smoczych lordów, która przeżyła zagładę Valyerii, zamieszkali na smoczej skale nad którą panowali przez dwa stulecia, nim postanowili podbić całe Westeros. Ogień i krew zaczyna sie opowieścią o legendarnym Aegonie Zdobywcy, który stworzył Żelazny Tron, a następnie opisuje dzieje kolejnych pokoleń Targaryenów walczących o utrzymanie tego słynnego krzesła, aż po wojnę domową, która omal nie zniszczyła ich dynastii.

Co naprawdę wydarzyło się podczas Tańca Smoków? Dlaczego tak niebezpiecznie było odwiedzać Valyrię po Zagładzie? Jak wyglądało życie w Westeros w czasach, gdy nad niebem panowały smoki?

To tylko niektóre z pasjonujących pytań, na które odpowiada ta szczegółowa kronika spisana przez uczonego arcymaestera z Cytadeli. Książka zawiera także ponad osiemdziesiąt nowych czarnobiałych ilustracji autorstwa Douga Whetleya.

Żródło opisu: Zysk S-ka 2018

Żródło okładki: www.lubimyczytac.pl/ksiazka/4848897/ogien-i-krew-czesc-1


Chłopiec z burzy i inne opowiadania

Colin Thiele

Kilkuletni Michael mieszka z tatą w małej chatce nad brzegiem oceanu. Pewnego dnia podczas zabawy na plaży ratuje życie trzem osieroconym pelikanom. Pisklęta, znalezione w gnieździe na wydmach, pod jego opieką wyrastają na piękne, silne ptaki. Tak zaczyna się niezwykle wzruszająca, pełna humoru i przygód opowieść o szczególnej więzi łączącej Chłopca z Burzy i Pana Parsifala - pelikana, który rezygnuje z wolności i wybiera przyjaźń z chłopcem.

Przyjaciele, którzy wiele mogą sobie dać i wiele mogą się od siebie nauczyć. Ukochane opowieści milionów dzieci w Austrii i na całym świecie po raz pierwszy wydana w Polsce.

Ekranizacja Chłopca z Burzy z Geoffreyem Rushem w kinach już w styczniu 2019 roku!

Żródło opisu: materiały wydawnictwa

Żródło okładki: www.lubimyczytac.pl/ksiazka/4869770/chlopiec-z-burzy-i-inne-opowiadania