Listopad

Gdzie jesteś, Mamo?

Emilia Dziubak, Przemysław Wechterowicz

Po pełnym emocji dniu Tata Niedźwiedź i mały Niedźwiadek, stęsknieni, spieszą na spotkanie z Mamą Niedźwiedzicą. A tymczasem gdzieś daleko Mama Niedźwiedzica szuka krzywej wierzby, pod którą się umówili. Błądząc w zakamarkach lasu, prosi o pomoc napotkane zwierzęta, jednak te zachowują się bardzo dziwnie… Mama Niedźwiedzica jest zupełnie zdezorientowana, a czas ucieka, dużymi krokami zbliża się noc… Nowe przygody bohaterów bestsellera „Proszę mnie przytulić” w ciepłej i pełnej humoru opowieści o tym, że dobro wraca.

 

Źródło okładki: https://lubimyczytac.pl/ksiazka/4909900/gdzie-jestes-mamo

Źródło opisu: https://lubimyczytac.pl/ksiazka/4909900/gdzie-jestes-mamo


W czasach epidemii

Paolo Giordano

Paolo Giordano w książce „W czasach epidemii” przekonuje, że w obliczu zagrożenia wszyscy powinniśmy być jednością – czas epidemii to bowiem dla ludzkości wielki sprawdzian z człowieczeństwa. Ponieważ za taką deklaracją powinny iść czyny, autor zdecydował się przekazać część honorarium na badania medyczne oraz wsparcie opieki medycznej – tych, którzy pracują, by wyleczyć zarażonych. Pandemia Covid-19 jest najważniejszym zagrożeniem dla naszych czasów.
Pisząc z Włoch w zamknięciu, fizyk i pisarz Paolo Giordano wyjaśnia, w jaki sposób choroba rozprzestrzenia się w świecie:
dlaczego jest to ważne
jak to na nas wpływa
jak musimy zareagować
Giordano lokuje ten ogromny kryzys w kontekście ekologicznym, gospodarczym i społecznym czy psychologicznym.
To publikacja, która nie odstrasza przesytem statystyki, danych i czarnowidztwa, to mała książeczka, która pokazuje, skąd czerpać nadzieję, na czym się skupić w czasie powszechnej izolacji, a w końcu, jaką naukę wyciągnąć z tego wielkiego sprawdzianu dla ludzkości.

Źródło okładki: https://lubimyczytac.pl/ksiazka/4922899/w-czasach-epidemii

Źródło opisu: https://lubimyczytac.pl/ksiazka/4922899/w-czasach-epidemii