Czerwiec

Przyjaźń

Astrid Desbordes

O wartości przyjaźni i pięknie różnorodności. Czwarta część serii "Miłość". 

W klasie Archibalda pojawia sie nowy - Sam. Problem w tym że Sam jest jakiś inny. Trzyma się na uboczu, nie bawi sie w berka, za to woli spoglądać w niebo. Archibald postanawia jednak dać mu szansę i dzięki Samowi zaczyna inaczej patrzeć na świat. W kształcie chmury dostrzega smoka, a wirujący bączek zamienia się w tornado. Tak, mimo różnic, zaczyna się przyjażń między dwojgiem dzieci. Bo wspaniele jest mieć przyjaciela.

Źródło opisu: https://www.entliczek.eu/sklep/56-przyjazn.html

Źródło okładki: https://www.entliczek.eu/sklep/56-przyjazn.html


Rusz z miejsca

Pema Chodron

Bestsellerowa książka "Rusz z miejsca" Pemy Chodron oparta jest na buddyjskiej koncepcji shenpa, która pomaga nam dostrzec, jak lęki oraz zakorzenione w nas nawyki wywołują gniew, poczucie winy, nienawiść do samych siebie i skłonność do nałogów. Gdy zdiagnozujemy te negatywne wzorce - możemy rozpocząć walkę z nimi i ruszyć nową ścieżką. "Ścieżka ta pozwala odkryć trzy podstawowe ludzkie cechy" wyjaśnia Pema Chodron. "Naturalną inteligencję, ciepło i otwartość. Każdy człowiek dysponuje tymi cechami i może wykorzystać je do pomocy sobie samemu i innym".

Książka "Rusz z miejsca" daje szereg wskazówek jak uaktywnić te cechy. Pema Chodron z właściwą jej życzliwością pomaga zrobić nam pierwszy śmiały krok w stronę nowego sposobu życia, które przyniesie pozytywną transformację nas samych i naszego świata.

Źródło opisu: https://lubimyczytac.pl/ksiazka/4882463/rusz-z-miejsca

Źródło okładki: https://lubimyczytac.pl/ksiazka/4882463/rusz-z-miejsca