Tegoroczna Noc Bibliotek odbyła się pod hasłem „Do dzieła!” i rzeczywiście – działo się u nas mnóstwo magicznych rzeczy!
Organizacja Nocy Bibliotek to już nasza tradycja. W tym roku biblioteka zamieniła się w zaczarowaną krainę pełną przygód, zagadek i niespodzianek. Już od progu można było poczuć, że to nie będzie zwykły piątek – w powietrzu unosił się zapach przygody (i może odrobina brokatu).
Na najmłodszych uczestników czekały trzy magiczne trasy bajkowe:
- Mroczna trasa – pełną pajęczyn, tajemniczych odgłosów i cieni, które zdawały się poruszać między półkami,
- Tęczowy tunel – pełen kolorów, świateł i pozytywnej energii,
- Ścieżka z tajemniczymi magicznymi drzwiami – za nimi do wykonania było zadanie dla najbardziej zdeterminowanych uczestników.
Na końcu każdej z tras czekały zadania i łamigłówki, które uczestnicy rozwiązywali z prawdziwym zaangażowaniem. W nagrodę zdobywali specjalne odznaki – a ich duma z tego osiągnięcia była bezcenna.
A to dopiero początek! Po przygodach w bajkowych zakątkach dzieci przeniosły się do pracowni eliksirów, gdzie – niczym prawdziwi czarodzieje – tworzyły własne różdżki z patyków i kolorowych ozdób. Kreatywność nie znała granic!
Wieczór zakończył się kameralnym seansem filmowym, podczas którego wszyscy – i mali, i duzi
– mogli chwilę odetchnąć po pełnym emocji dniu.
Był to wyjątkowy wieczór pełen magii, śmiechu i wspólnego działania.
Dziękujemy wszystkim, którzy spędzili ten wieczór razem z nami i już dziś z uśmiechem mówimy: do zobaczenia za rok!