Wrzesień

Przeplatalińscy

Maria Dek

Pomysłowa książka przekładana dla wszystkich miłośników radosnego pomieszania z poplątaniem. Są sympatyczni, kolorowi i troszkę dziwaczni. A gdy ruszą w taniec przeplataniec, wszystko może się zdarzyć. Poznajcie Przeplatalińskich! Patrzcie tylko! Pomysłowy Albert zjada z apetytem skarpety na bal. Wesoły Jasiek prasuje leniwego kota. A wielki Pan Jabłko próbuje zrozumieć swoje brudne kolana...

W tej książce każda strona - i każda postać - podzielona jest na trzy części. Przewracajcie je w dowolnych kombinacjach, by bohaterowie wymieniali się głowami, brzuchami i nogami i wykonywali najbardzie absurdalne czynności na świecie!

Źródło opisu: https://www.lubimyczytac.pl/ksiazka/4889071/przeplatalinscy

Źródło okładki: https://www.lubimyczytac.pl/ksiazka/4889071/przeplatalinscy


Kotka i Genarał

Nino Haratischwili

Czeczenia, 1995: Nura ma siedemnaście lat, gdy rosyjski oddział wkracza do jej rodzinnej wioski. Jeszcze niedawno dziewczyna pragnęła uciec z domu, w którym panują surowe prawa przodków, a codzienne życie regulują normy kodeksu muzełmańskiego. Teraz wybuch wojny przekreśla jej marzenie o wolności.

Moskwa, 1995: Aleksander zwany Oseskiem nigdy nie przypuszczał, że będzie miał coś wspólnego z przerażającą niewiadomą, jaką jest wojna. Jego żołnierski plecak jest ciężki od książek, ale bardziej przygniatają Aleksandra oczekiwania matki - syn bohatera z Afganistanu, któremu "sam Gorbaczow osobiście był wdzięczny", musi pójść w ślady ojca. Aleksander zostawia więc ukochaną, by walczyć na kaukazie.

Źródło opisu: https://otwarte.eu/book/kotka-i-general

Źródło okładki: https://otwarte.eu/book/kotka-i-general