Październik

Best Seler i zagadka znikających warzyw

Mikołaj Marcela

Poznaj duchowe życie warzyw. Odwiedź Zwierzogród w wersji vege! Niezwykła powieść grozy i kryminał dla najmłodszych w jednym!

Tej nocy niemal całe Jarzynowo przybyło na urodziny Melki Brukselki. Miejscowy Bajarz, Hilary Czosnek, do późnego wieczora zabawia młode warzywka swoimi opowieściami grozy o wampiju. Nie wszyscy ich jednak słuchają. Najstarsza siostra Melki, nastoletnie Anielka, wybiera sie na imprezę do koleżanki i ... przepada bez śladu.

Spokojne miasteczko tylko raz było świadkiem tak dramatycznych wydarzeń, kiedy zniknęła Malina Pomidor. Tamtej sprawy nigdy nie rozwiązano. Tym większa odpowiedzialność ciąży na Best Selerze, synu dawnego szeryfa, czuwającym nad bezpieczeństwem w Jarzynowie ...

Źródło okładki: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/4844716/best-seler-i-zagadka-znikajacych-warzyw

Źródło opisu: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/4844716/best-seler-i-zagadka-znikajacych-warzyw 


Dziewczyna z konbini

Sayaka Murata

Jedna z najgłośniejszych powieści ostatnich lat!

Keiko Furukura moimo swoich 36 lat wciąż pracuje dorywczo w konbini, jednym z sieciowych sklepów wielobranżowych, gdzie ekspendientkami są zazwyczaj studenci lub imigranci. Lekceważąc presję rodziny, dziewczyna nie dąży do wyższego statusu społecznego, nie chce też założyć rodziny. Od dzieciństwa ma problemy z dopasowaniem się do otoczenia oraz zrozumieniem i odczuwaniem emocji. Ściśle określone korporacyjne zasady panujące w konbini zapewniają aspołecznej Keiko poczucie bezpieczeństwa, a uniform, który nosi w pracy, staje sie częścią jej tożsamości. Do bólu poukładane życie bohaterki wywraca się do góry nogami , gdy w sklepie pojawia się Shiraha, chłopak z podobnymi problemami.

Źródło okładki: https://lubimyczytac.pl/ksiazka/4878913/dziewczyna-z-konbini

Źródło opisu: https://lubimyczytac.pl/ksiazka/4878913/dziewczyna-z-konbini